blog

Mliečny kúpeľ

Každý fotograf má svoj osobný príbeh. Rozhodnúť sa fotiť pôrody chce istú dávku odvahy, láskavej diskrétnosti a profesionality. Čo skrýva svet pôrodnej fotografie? A aká je moja cesta duly? O čom vám napíšem viac v novom článku? Čítaj ďalej…

Nápad fotiť v mlieku vznikol v mojej hlave už veľmi dávno. Inšpirovaná viacerými fotografmi som už len čakala na “deň D”. S prvou modelkou sme veľmi dobré priateľky a premýšľali sme nad niečím originálnym. Fotenie sme si užili obe.

 

 

 

Predstava bola viac menej jasná. Do vane nalejeme mlieko a poukladáme kvety. A už len fotiť!

Hmm, ale nie všetko je také jednoduché ako to vyzerá na prvý pohľad. Tesne pred fotením som natrafila na skvelé YouTube video s návodom ako sa čo najlepšie pripraviť. Pripájam aj link: https://www.youtube.com/watch?v=B5FfkgFUaNk . Vďaka radám od skúsenejšej fotografky som sa na, ako ju ja nazývam, “milk session” pripravila a šla do toho bez akýchkoľvek obáv, že niečo nevyjde.

 

 

Orezať kvety aby na hladine pekne plávali, zvoliť dostatočné množstvo mlieka, vykúriť kúpeľňu nech sa modelka cíti pohodlne a pripraviť teplé oblečenie keď už bude záberov dostatok. Alebo praktická rada, že kvety sa na konci z vane dobre vyberajú s veľkým kuchynským cedidlom. Nič nás neprekvapilo a fotenie sme následne zhodnotili ako skvelý čas pre seba, pre relax a chvíľu, kedy si svoju ženskosť užívame naplno.

 

Mala som to šťastie, že pri foteniach v mlieku sa k mame do vane pridalo aj dieťa. Až následne som si uvedomila, že tieto záverečné zábery majú pre mňa neskútočné čaro. Detská prirodzenosť a hravosť pri tomto druhu fotenia jednoducho hrá do karát. K týmto sa špeciálne rada vraciam (:

 

Share on facebook
Share on telegram

Dula Eva

Som dula vo výcviku. Aj vďaka vám spoznávam krásu tohto povolania. Spolu môžeme tvoriť aj tvoj pôrodný príbeh.