blog

Mliečny kúpeľ – jarné tvorenie

Každý fotograf má svoj osobný príbeh. Rozhodnúť sa fotiť pôrody chce istú dávku odvahy, láskavej diskrétnosti a profesionality. Čo skrýva svet pôrodnej fotografie? A aká je moja cesta duly? O čom vám napíšem viac v novom článku? Čítaj ďalej…

Jemná biela farba vody zafarbenej mliekom a sviežosť kvetov sú stále lákavým prvkom mojich fotení. A vyzerá to tak, že keby bola voľba na deťoch, kvetinový kúpeľ by bol top vo výbere.

Ukážem vám pár záberov z posledného mliečneho fotenia. Z kvetov nakoniec ostala len vlna lupienkov 🙂

Fotenie sme dohodli na poobedie. V kúpeľni nebolo okno. Plány však boli zachytiť aj nejaké zapadajúce lúče po kúpeli.

Už druhýkrát boli vo vani naraz dve deti. Nebola to naháňačka po ihrisku ale zachytiť ich sa aj v tomto malom priestore dalo zabrať :).  Netlačili sme ich do žiadnych póz. Bolo to prirodzené. Radostné. Také, aké deti sú.

Chlapec dostal výsadu vliať do vody mlieko a tým si ho celé fotenie získalo na svoju stranu. Od začiatku to bral ako hru. Najprv sa zabával vkladaním kvetov do vody a keď po chvíli zistil, že lupienky idú dole, nič iné ho nezaujímalo. A tak aj ostal vo vode ešte dlho po tom čo mama s dcérou pózovali pri tom spomínanom západe slnka pri okne.

Tentokrát sa mi nedalo vyliezť na vaňu ako to zvyknem pri tomto type fotenia robiť. Využila som všetky možnosti ako fotiť z čo najviac uhlov, a teda aj zhora. Najkrajšie zábery z tohto pohľadu boli na dojčenie. Po nejakom čase už bolo hrania sa vo vode dosť a dievčatko si takto oddychovalo na maminej hrudi. Nič viac ako jej láska a bezpečie v tom momente pre ňu nebolo potrebné.

🌸

 

 

Atmosféra fotenia bola udávaná deťmi. Atmosféra fotografií je však pre mňa hlavne o žene.

Tá je centrom môjho hľadáčika. Žena Matka. Jej emócia, pôvab, ženskosť. A jej radosť, ktorá prúdila a cítili sme ju všetci.

Moje fotografie chcú hovoriť presne o nej. O tej, ktorá je prirodzená, láskavá, niekedy možno vyčerpaná, no vedomá si svojej hodnoty a hraníc.

 

 

 

Poznáš takú ženu? Si ňou aj ty?

Každá sme na svojej ceste na správnom mieste. V momente, ktorý nám niečo hovorí, niečo nám šepká, niečo nás učí. Odpovede na svoje otázky môžeme nájsť priamo vo svojom vnútri.

„Žena,
nie si len niekoho pastva pre oči a cieľ mužských túžob.
Si chrámom, si domovom.
Si vzácnym miestom, a podľa toho by si sa mala o seba starať.“

🌸
„𝐖𝐨𝐦𝐚𝐧: 𝐘𝐨𝐮 𝐚𝐫𝐞 𝐦𝐨𝐫𝐞 𝐭𝐡𝐚𝐧 𝐞𝐲𝐞 𝐜𝐚𝐧𝐝𝐲 𝐚𝐧𝐝 𝐦𝐚𝐥𝐞 𝐢𝐧𝐭𝐞𝐧𝐭𝐢𝐨𝐧𝐬.
𝐘𝐨𝐮 𝐚𝐫𝐞 𝐚 𝐭𝐞𝐦𝐩𝐥𝐞, 𝐚 𝐡𝐨𝐦𝐞.
𝐀 𝐬𝐚𝐜𝐫𝐞𝐝 𝐝𝐰𝐞𝐥𝐥𝐢𝐧𝐠, 𝐚𝐧𝐝 𝐲𝐨𝐮 𝐬𝐡𝐨𝐮𝐥𝐝 𝐜𝐚𝐫𝐫𝐲 𝐲𝐨𝐮𝐫𝐬𝐞𝐥𝐟 𝐥𝐢𝐤𝐞 𝐭𝐡𝐚𝐭.“
🌸
Share on facebook
Share on telegram

Dula Eva

Som dula vo výcviku. Aj vďaka vám spoznávam krásu tohto povolania. Spolu môžeme tvoriť aj tvoj pôrodný príbeh.